Nieuws

Actuele dekkingsgraad februari blijft gelijk op 111,9%

Onze actuele dekkingsgraad bleef in februari gelijk op 111,9%. De beleidsdekkingsgraad steeg met 0,4%-punt naar 110,2%.

Hoe staan we ervoor?

Dit was de stand op 28 februari 2025:

  • De actuele dekkingsgraad bleef in februari gelijk op 111,9%.
  • De beleidsdekkingsgraad (de gemiddelde actuele dekkingsgraad over de afgelopen 12 maanden) steeg van 109,8% (eind januari) naar 110,2%.

Ons fonds is financieel helemaal gezond als de beleidsdekkingsgraad 117,2% is. Dan is er voor elke € 100 die we (in de toekomst) aan pensioen moeten uitkeren € 117,20 aan vermogen in kas. Naast genoeg geld voor de pensioenen is er dan ook voldoende extra geld om tegenvallers op te vangen. Als onze beleidsdekkingsgraad aan het einde van het jaar lager is dan 104,4%, dan is ons fonds financieel niet gezond.

Waardoor bleef onze actuele dekkingsgraad gelijk?

In februari is de rente licht gestegen. Als de rente stijgt, dalen onze verplichtingen. Ons fonds hoeft dan minder geld apart te houden voor het betalen van alle pensioenen. Als de verplichtingen dalen, stijgt normaal gesproken onze dekkingsgraad.

Onze beleggingen deden het in februari minder goed. Daardoor nam ons vermogen af.

Het effect van de gestegen rente en de afname van ons vermogen zorgden samen ervoor dat onze actuele dekkingsgraad gelijk bleef.

Waardoor ging onze beleidsdekkingsgraad omhoog?

De beleidsdekkingsgraad is de gemiddelde dekkingsgraad over de afgelopen 12 maanden. De beleidsdekkingsgraad is in februari gestegen met 0,4%-punt. Dat komt doordat de actuele dekkingsgraad eind februari 2025 hoger is dan de actuele dekkingsgraad eind februari 2024. Die laatste telt nu niet meer mee bij het berekenen van de beleidsdekkingsgraad.

Meer informatie

Bekijk de ontwikkelingen van onze financiële situatie in deze grafiek. Hier lees je ook meer achtergrondinformatie en uitleg over onze dekkingsgraden.